ro-ro

Ro-Ro

Ro-Ro Roll off ve Roll on sözcüklerinin kısaltılarak ilk iki harfinin alınması ile oluşturulan bir denizyolu taşıtına verilen isimdir. Bu kelime İngilizceden türemiştir ve Türkçe karşılığı tekerlekli araçların taşınmasıdır. Bu taşımacılık sisteminde karayolu taşıtları deniz yolu ile bir yerden başka bir yere taşınır. Kullanım amaçlarına göre Ro-Ro gemilerinin kapasiteleri değişiklik gösterebilir. Ancak feribotlardan daha büyük olurlar. Tır, kamyon gibi büyük ebatlarda olan kara taşıtları bu gemi sayesinde bir yerden başka bir yere taşınır. Ro-Ro gemisi taşıyacağı tekerlikli araçlara göre de kapasitesi farklılık gösterecektir. Örneğin tır taşıyan bir Ro-Ro gemisi 80-100 araç alabilirken otomobil taşıyanlar ise 300-500 civarında otomobil taşıyabilmektedir

Ro-Ro Gemilerinde Yükleme İşlemi Nasıl Yapılmaktadır

Bu gemilerin yükleme vaktinde araç şoförlerinin liman alanında hazır bir şekilde bulunması gerekir. Gemi kabul vaktinden sonra araçlar Ro-Ro gemisine yüklenmeye başlar. Kimi gemilerde firmanın tercihine göre yalnızca dorse gönderilirken çekici ve yarı römork ile beraber gönderilen tırlar da mevcuttur. Bütünüyle şirketlerin anlaşmaları ve tercihleri doğrultusunda yükleme işleme gerçekleştirilir. Yalnızca tırlar değil diğer tekerlekli kara taşıtlarının yüklenmesi de bu şekilde sağlanır. Gemi limana yanaştığında kapaklarını açar. Gemi içerisine alınacak olan araçlar sıra ile alınmaya başlar. Ro-Ro gemisinin arka kısmında genelde kapak yer almaktadır. Frigo ve özel donanım taşımasına olanak tanıyan Ro-Ro gemileri de bulunmaktadır.

Ro-Ro İle Taşıma Yapmanın Avantajları Nelerdir

Bu gemilerin limandaki bekleme süreleri kısa ve hızlarının yüksek olmasından kaynaklı pek çok sefer gerçekleştirebilmektedir. Boşaltma ve yükleme süreleri oldukça hızlıdır. Boşaltma ve yükleme maliyeti son derece uygundur. Yolculuk süresince sudan kaynaklı olarak araçların hasar alma riski bulunmamaktadır. Boşaltma ve yüklemi yapılırken hasar gelme riski de son derece düşüktür. Ro-Ro gemilerinde uzman olan ekibimizle yükleme ve boşaltma işlemini yapmaktayız. Tüm bu saydığımız nedenlerden kaynaklı tekerlekli kara taşıtı taşımacılığı yapacaksınız firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Öte yandan yine sıraladığımız nedenlerden kaynaklı olarak Ro-Ro sisteminin en ucuz ve güvenli ulaşım sistemi olduğunu sizlere rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Proje taşımacılığı

Proje Taşımacılığı

Standartların dışında ölçüye, ağırlığa ve boyuta sahip olan yüklerin gene standartların dışındaki metotlar geliştirilerek taşınması işlemine proje taşımacılığı ad verilmektedir. Proje taşımacılığı işleminde zaman en önemli faktördür. Adından belli olduğu gibi bu taşımacılık sisteminde herhangi bir projenin gerçekleşmesi için lazım olan yükler hasara uğramadan ve en kısa süre zarfında istenilen yere ulaştırılmalıdır. İstenilen yere hasarlı, geç ya da eksik bir biçimde ulaştırılan yükler büyük bir masrafa yol açacağı için deneyimli, alanında uzman ve kalite belgelerinde eksiği olmayan firmalar tercih edilmelidir. Aksi takdirde hem çok büyük bir masrafın altına girmiş olursunuz hem de projeniz i istediğiniz zaman dilimi içerisinde tamamlayamazsınız

Proje Taşımacılığında Genelde Hangi Yükler Taşınır

Bu taşımacılık sisteminde standart ağırlıklarda ve boyutlarda olmayan yükler taşınmaktadır. Bu yüklerden ilk akla gelenler boru hatları, enerji santralleri ve fabrikalardır. Gaz tribünleri ve buharda taşınabilmektedir. Ayrıca ısı kazanları, kondansatör ve transformatör de proje taşımacılığı ile taşınan yüklerdir. Basınç araçları, tanklar, demir ya da çelik fırınları, kurutucu baca da diğer taşınabilen yükler arasındadır. Görüldüğü gibi bu taşımacılık alanında çok ağır ve çok büyükler taşınmaktadır. Bu yükleri bir yerden bir yere nakledilirken hiçbir hasar görmemesi sağlanmalıdır. Aksi takdirde hem yükleri taşıyan firma hem de yükleri taşınan şirket büyük bir zara uğrayacaktır.

Proje Taşımacılığı Yapan Şirketler Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır

Öncelikle bu firmalar dinamik ve alanında uzman bir ekibe sahip olmaları gerekmektedir. Araçların ve ekipmanların ağır yük taşımaya uygun olması lazımdır. Şirket personelinin mühendislik bilgisi olması, yol analizleri yapabilmesi ve gireceği ülkelerin prosedürlerini bilmesi zorunludur. Ayrıca zaman kontrolünü çok iyi yapabilmesi ve farklı coğrafyalara dair bilgisinin olması gerekir. Ancak böyle bir ekibe sahip olan firma proje taşımacılığı için uygun olacaktır. Kimi projeler için hava, kara, deniz, tren gibi birden çok taşıma biçimi ile taşıma yapılabilmesi gerekir. Bu yüzden taşıma yapacak olan şirketin tüm bu durumlara karşı hazırlıklı olması ve müşterilerine bütün bu olanakları sunması gerekir.

karayolu taşımacılığı

Karayolu Taşımacılığı

Yüklerin verimli, ekonomik, sağlam ve hızlı bir şekilde taşınmasına olanak yaratan ulaşım sistemine karayolu taşımacılığı adı verilir. Bu taşıma sisteminde başlangıç ve varış konumları arasında aktarma gerektirmeyen bir fırsat sunduğu için pek çok kişi bu taşıma türünü tercih etmektedir. Diğer taşıma türlerine nazaran daha hızlıdır. Bu taşıma türünün bir diğer özelliği de kısa mesafeli olan taşıma işlemlerinde diğer türlere göre daha ucuz olmasıdır. Karayolu ile yapılan taşımacılığın birçok avantajı bulunmaktadır. Özellikle de kısa mesafelerde oldukça tercih edilen bir taşıma yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Karayolunun bir diğer önemi de en ücra yerlere kadar uzanabilmesidir. Bu durumda birçok kişinin bu yönteme başvurmasını sağlamaktadır.

Karayolu Taşımacılığının Önemi Nedir

Taşımacılık sektöründe en çok tercih edilen yöntemin karayolu taşımacılığı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Karayolu taşımacılığında bir fabrika taşınabileceği gibi bir ev de taşınabilir. Ayrıca bu yöntem hem ekonomik açıdan hem de güvenirliği açısından pek çok yük taşıyacak kişi tarafından tercih edilebilmektedir. Bu taşma yönteminde kapıdan kapıya şeklinde hizmet verebilmesi, kısa zamanda nakliye işlemini gerçekleştirebilmesi, sıkça tarifeli yükleme yapabilmesi, yükleme ve boşaltma işlemlerinin kolaylıkla halledilebilir olması tercih edilme nedenleri arasındadır. Çok yönlü ve esnek bir kullanıma açıktırlar. Karayolu taşımacılığında diğer başka bir yönteme başvurmadan kapıdan kapıya taşıma yapılabilmektedir.

Karayolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir

Bu sistemin en dikkat çeken avantajı düşük tutarlı malzemelerin orta ve kısa mesafede hızlı ve esnek bir biçimde taşınmasına fırsat vermesidir. Karayolu taşımacılığı içi şu avantajı da sayabiliriz havayolu ve karayolu gibi bir bekleme süresi yoktur. Yükleme işlemi tamamlandığında anında yola çıkılır. Terminale uğrama zorunluluğu yoktur. Kapıdan kapıya taşımacılık için en elverişli sistemdir. Coğrafi koşullar ve hava durumu koşulları el verdiği sürece ulaşım ağı sınırsızdır. Sık sefer düzenlenebilir, araç bulma ve planlama işleri daha rahat çözülür. Kısa mesafelerde daha ekonomik ve verimlidir. Aracın varış ve çıkış zamanını karayolunda daha rahat bir biçimde ayarlanabilmektedir. Çok değişik ebatlardaki yükler karayolunda taşınabilir. Bu nedenlerden ötürü yük taşımacılığında vazgeçilmezdir.

havayolu taşımacılık

Havayolu Taşımacılığı

Taşımacılık yöntemleri arasında en hızlı yöntem havayolu taşımacılığıdır. Hava departmanımız, butik hizmet anlayışı ile işe girişmiş olsa da her geçen yıl üzerine yeni hizmetler ilave etmesini bilmiş ve siz müşterilerimize nasıl daha iyi hizmetler verebileceğine odaklanmıştır. Şirketimiz gerek yurt dışı gerek yurt içi taşımada yüklerinizi birinci sınıf kalitede ve güvenli bir biçimde taşımayı sürdürmektedir. Uluslar arası ticaretin içerisinde olan tüm havalimanları için ithalat ve ihracat servisi olanakları sunmaktayız. Nitelikli hizmet anlayışımız ve güçlü acente ağımız sayesinde kapıdan kapıya nakliye hizmetlerini sunmaktayız. Uçuş güvenliği ve hızını en üst seviyede sağlamaktayız. Uzman personelimiz sayesinde müşterilerimizin yüzde yüz memnun ediyoruz. Havayolu taşımacılığı yöntemini sizde gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Havayolu Taşımacılığı Avantajları Nelerdir

Havayolu taşımacılığını ithalat ve ihracat başta olmak üzere bütün ihtiyaç sahipleri yüklerini en uygun yöntemle en uygun zamanda ulaştırılmasını sağlayan yöntemdir. Havayolu taşımacılığı diğer taşımacılık çeşitlerine nazaran tarihsel süreç içerisinde yeni olmasına rağmen günümüzde en sık tercih edilen yöntemler arasına girmeyi başarmıştır. Son senelerde kullanım oranı daha da artmıştır. Bu taşımacılık türünde daha çok ağırlığı ve hacmi az, ancak değeri yüksek olan ürünler, eşyalar taşınmaktadır. Bu taşımacılık sisteminin sağladığı avantajların ilk sırasında teslim süresinin kısa olması gelmektedir. Dünya geneline yayılmış olan havayolları sayesinde dünyanın bir ucundan diğer bir ucuna istediğiniz ürününüzü rahatlıkla taşıma olanağı sunmaktadır. Eşyaların paketlenmesi itina ile yapılır ve ürününüze bir hasar görmemesi sağlanır.

Havayolu Taşımacılığında Taşınabilecek Olan Ürünler Nelerdir

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ağır ve hacimli yükler havayolu taşımacılığı için uygun değildir. Yükte hafif, pahada ağır olan eşyalar genel olarak bu yöntemle taşınır. Altın, elmas, mücevher gibi değerli madenlerin yanı sıra ilaç, kitap, yedek parça gibi ürünlerde havayolu ile taşınabilmektedir. Öte yandan yaş sebze ve meyveler, çiçekler gibi çabuk bozulma ihtimali olan gıda ürünler de havayolu aracılığı ile kısa zamanda taşınabilmektedir. İhracat işlemlerinde ön plana çıkan bir başka uygulaması ise numune gönderimi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

gümrükleme

Gümrükleme

Bir ülkeden başka bir ülkeye ihraç ya da ithal edilen eşyadan yürürlükte olan Gümrük Kanunları doğrultusunda alınan harç, resim ya da vergidir. Gümrük kavramını bu işlemlerin yapıldığı yer olarak da duyabiliriz. Bir ülkenin gümrük bölgesinden çıkan ya da giren tüm ürünler için gümrükleme işlemi uygulanmaktadır. Başka bir ülkeye gerçekleştirile her dış ticarette bu işlem uygulanır. İhracat yapılırken gümrükleme işlemleri ülkeye ve taşınan ürüne göre farklılıklar gösterebilmektedir. İhracat tüm devletler tarafından teşvik edilen bir ticari faaliyettir. Ancak ihracat yapan firmalar bazı maddelerin ihracatına yapılan yasaklara ve kısıtlamalara dikkat etmelidir. Örneğin pek çok ülkede kendi topraklarında bulunan tarihi eserlerin ihracatına yasak getirmiştir. Benzer bir biçimde kafanıza göre mühimmat ve silah ihracatı da yapamazsınız

Gümrükleme İşlemleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ihracat işlemleri ürüne ve ülkeden ülkeye göre farklılık göstermektedir. Ancak genel olarak temel bir ihracat için izlenmesi gereken yollar vardır. Öncelikle ürünlerin üretimini tamamlama, paketleme de yaparak ihracat için hazır hale getirilmelidir. Nakliye organizasyonun nasıl yapılacağını bulmak, örneğin konteynır rezervasyonu vb. İhracat yapılacak ülkenin istediklerine uygun olarak lazım olan evrakların hazırlanması gerekmektedir. Daha sonrasında ise ihracatçı ülkenin gümrük yönetiminin malların muayenesinin yapılması lazımdır. Bu işlemden sonra yükler ihracatçı ülkenin gümrük bölgesinden ayrılabilir. İhracat gümrük beyannamesi ile de işlemler kapatılır. Gümrükleme işlemi böylece sonlandırılmış olur.

Gümrükleme Nasıl Yapılır

Ülkemizde gümrük,  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı olan bir kurumdur. Gümrüğün görevleri arasında taşınacak eşyanın gümrük kıymetinin ve menşeini belirlemesi gerekir. Gümrük vergilerini, diğer vergileri, mali yükleri ve fonu tespit ve tahsil etmektedir. Dış ticaret merkezleri ile gümrük işletmelerini yürütür. Gümrüksüz olan satış firmaları ile alakalı işlemleri sürdürmektedir. Kıyı ve sınır ticaretinde ilişkileri ve sınır ticaret merkezinden yapılacak ticarete dair gümrükleme işlemlerini yapar. Transit rejimi ile ilgili olarak işlemleri düzenler ve yürütülmesini sağlar. Gümrük laboratuarı kurar ve tahlil yöntemlerini hazırlar. Gümrüklerce alınan vergileri ve benzeri işlere dair uzlaşma esaslarını ve usullerini belirleyerek uygulamaya sokma görevini yapmaktır.

 

depolama

Depolama

Esnek, güvenilir ve kapsamlı olan depolama hizmetlerimiz, pazarda yer alan tüm işletmelere yardımcı olan niteliklerimizle ülke çapında çok geniş bir müşteri kitlesine hizmet sunmaktan son derece gururluyuz. Alanında uzman olan kadromuzla yalnızca verimliliği arttırmakla yetinmiyor maliyetleri de düşürmeye odaklı lojistik ve iş ihtiyaçlarının da karşılanması için tasarlanmış bir tedarik zinciri şeması da tasarlamaktadır. Ülkemizin her yerine yayılmış olan dağıtım merkezi ağımızla ve geniş depolama hizmetlerimizle çok geniş bir kitleye hitap edebilmekteyiz. Rakiplerimizin ötesine ve önüne geçmemizin temel prensibinin bu olduğunu düşünüyoruz. Her zaman için müşteri memnuniyetini gözeten firmamız elinden gelen en iyi hizmetleri sizlere ulaştırmaya devam edecektir.

Depolama İşlemlerimiz

Hem yurt dışında hem de yurt içinde ticarette kullandığınız ürünleriniz için elleçleme ve depolama hizmetleri sunmaktayız. Dünyanın pek çok ülkesinde yer alan kurulu bir düzenimiz vardır. Sizinle sürekli olarak aynı müşteri temsilcimiz ilgilenecektir. Ticaretin tamamı kendi ülkemizde gerçekleştiriliyor gibi hissetmenizi sağlayacaktır. Depolama işlemleri ürününüzü korumak ve saklamak adına yapılması gereken en önemli işlemlerden bir tanesidir. Ürünlerinizi sözleşme esasına ve ürünün özelliklerine göre sınıflandırarak bu işlemi gerçekleştiriyoruz. Kalite kontrolünü yapıyor daha sonrasında ise ambalajlama işlemine geçiyoruz. Barkod ve etiketleme işlemlerinden sonra bilgisayar ortamında kaydını tutuyoruz. Bundan sonrasında ürününüze hiçbir hasar gelmeyeceği konusunda sizi temin edebiliriz. Alanında uzman olan kadromuz depolama işlemlerini layığıyla yerine getireceğinden emin olabilirsiniz.

Depolama Nedir

Lojistik uzmanlardan oluşan ekibimiz herhangi bir sorguda size yardımcı olacaktır. Lojistik gereksinimlerinize boyun eğmek isterseniz daima kullanabilirsiniz. Sizin gereksinimlerinizi inceler ve sizin bütçenize uygun olamayan bir teklif sunarız. Ancak size uzun vadede çok para kazandırma konusunda da yardımcı oluruz. Firmamız bu sektörde uzun senelere dayanan deneyimi ile ülke çapında yayılmış olan lojistik merkezleriyle yurt genelinde ortaklar ağı kurmayı başarabilmiştir. Bu da şirketimize kişiye özel, ekonomik, güvenilir lojistik hizmetleri sunmamıza olanak vermiştir. Siz müşterimizin sorunlarını çözmek için buradayız. Herhangi bir lojistik ve depolama sorunu olursa biz sizlerin her zaman yanınızda olduğunu bilmeli ve bize güvenmelisiniz.

 

deniz taşımacılığı

Denizyolu Taşımacılığı

Taşımacılık dediğimizde kimi yüklerin bir yerden bir yere çeşitli yöntemler aracılığı ile nakledilmesi akla gelmektedir. Bu konuda denizyolu taşımacılığı için ayrı bir parantez açmak gerekir. Çünkü bu taşımacılık yöntemi bu taşımacılık metodu hem kaliteli, hem güvenilir hem de düşük bir maliyetle gerçekleştirilebilinir. Deniz taşımacılığı tramp ve liner olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Günümüzde bu taşıma yöntemi ile ise en çok konteynır taşımacılığı yapılmaktadır. Şu an için uluslar arası ticarette yer alan yüklerin büyük çoğunlu bu taşımacılık yöntemi ile taşınmaktadır. Bu durum deniz taşımacılığının günümüzde ne kadar önemli bir yer tuttuğunun ispatıdır. Deniz taşımacılığında pek çok hizmet sağlayıcı yer alır.

Denizyolu Taşmacılığı Çeşitleri Nelerdir

Yukarıda da belirttiğimiz gibi denizyolu taşımacılığı diğer taşıma yöntemlerine göre daha ucuzdur. Havayoluna göre 22, karayoluna göre 7, demiryoluna göre ise 3,5 daha ucuza mal olmaktadır. Bu nedenlerden ötür denizyolu taşımacılığı yapılırken pek çok yük tercih edilebilmektedir. Bu taşımacılık çeşitlerinden bir tanesi tramp taşımacılığıdır. Kömür, kereste, ham petrol ve yer altı madenleri gibi taşıma işlemi sırasında geminin büyük bir bölümü ya da tamamını dolduran taşımacılık sistemidir. Bu taşımacılıkta yükler tek seferde taşınabilmektedir. Bu taşıma yönteminde önemli olan yükün ağırlığıdır. Bu işi yapacak olan şirketin personelleri ağırlığı hesap eder ve ar-ge planı oluştururlar. Yük ağırlığını uzman ekip ve mühendisler analiz eder.

Diğer Denizyolu Taşımacılığı Türleri

Taşıma türlerinden bir tanesi de liner taşımacılıktır. Bu türde ise hizmet mühim bir konudur. Burada uzman ekip tarafından çeşitli bilgiler sunulmaktadır. Bu bilgilerin arasında en önemli olanları yolculuk sırasındaki hava tahmin raporları ve yola çıkılan yerden varılacak noktaya kadar mesafenin hesaplanmasıdır. Ayrıca deniz taşımacılığı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. İlk önce taşımacılık yapacak olan şirketi seçerken son derece özenli olunmalıdır. Şirket kadar önemli olan bir diğer konu ise şirketin personelidir. Deniz taşımacılığında güvenilir, uzman ve profesyonel bir ekibi olan bir şirketle çalışmalısınız. Taşıma hangi yolla yapılması gerektiğini belirlemekte bir o kadar önemlidir.

Armony Global Olarak Misyonumuz

Her firmanın kuruluşunda ulaşılması hedeflenen bir nokta bulunmaktadır. Bu ulaşılması planlanan noktaya doğru yürürken çalışma arkadaşlarınızın da sizinle ayı hedefe ulaşma amacı olmalıdır. Bu başarıyı getiren hedef birliğidir. Armony Global olarak kuruluşumuzda sektörün en iyisi olma ve bu noktaya çalışarak ve alınteri ile ulaşmayı hedefe koyduk. Belirlediğimiz bu misyonumuzu bizimle çalışma arkadaşı olan tüm çalışanlarımızla paylaşarak gerçekleştirmeyi hedefledik. Bu hedefe hep birlikte ulaşma amacıyla kararlılıkla yürümekteyiz.

Armony Global: En İyi Olma Yolunda Kararlı Olma

Günümüzde lojistik alanında ve taşımacılık sektöründe pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar yaptıkları çalışmalarla rekabet halindedir. Bu firmalar arasında yaşanan rekabette sektörün en iyileri arasında yer alabilmek için inançla ve samimiyetle çalışmaktayız. Çalışanlarımızda bulunmasını istediğimiz vasıfları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Verilen hizmetlerde %100 müşteri memnuniyeti sağlamak
  • Yapılan işi zamanında ve en doğru şekilde yapmaya çalışma
  • Her zaman güvenilir olmak
  • Sürekli yenilikçi ve pozitif olmak
  • Öğrenme konusunda açık olmak
  • İnsana ve çevreye saygılı olmak
  • Yapılan işlerde profesyonel olmak

Misyonlarımız ve Armony Global Hizmetleri

Armony Global olarak bir dünya şirketi olma hedefimiz bulunmaktadır. Bu hedefe ulaşma yolunda yapmış olduğumuz yurtiçi hizmetlerde profesyonel, işine motive olmuş, kendini geliştirmiş çalışanlarımızla yürümekteyiz. Ayrıca ülkemizdeki taşımacılık sektöründe alanında uzmanlaşmış firmalar arasında yer alan Armony Global dünyadaki bu alanda yaşanan yenilikleri takip etmektedir. Sektörün ihtiyaçlarının güncellenmesi ve yenidünya düzeninde oluşan rekabette yer alabilmek için tüm gücümüzle çalışmaktayız.

Armony Global Olarak Var Oluş Sebebimiz

Taşımacılık alanında yapabileceğimiz en iyi hizmetleri yapmaya çalışmak firma olarak misyonumuzu oluşturmaktadır. Bu sektörde en kaliteli hizmeti dünya standartlarında vermeye çalışma düşüncesiyle yola çıkmış bulunmaktayız. Bu yolda karşılaşacağımız tüm sıkıntıları çalışma azmimiz ile yenerek başarıya ulaşmayı hedeflemekteyiz. Bu hedefe çalışanlarımızla el el yürümek üzere yola çıktık ve yolumuza bu düşünceyle devam edeceğiz. Ülkemizde vereceğimiz hizmetlerde dünya standartlarına ulaşacak uzman ekip arkadaşlarımız ile hizmet vermeye devam edeceğiz. Yaptığımız her çalışma bu misyonumuzun bir ifadesidir.

demiryolu taşımacılığı

Demiryolu Taşımacılığı

Şirketlere hacimli ve ağır yüklerin taşınması hususunda çok fazla maddi açıdan yük olmadan hizmet alabilmesine olanak sunan sevk işlemlerinin başında demiryolu taşımacılığı gelmektedir. Bu taşımacılık yöntemi son derece güvenilirdir. Kaza riski çok azdır. Ayrıca çevre dostu da olan bir taşıma yöntemidir. Öte yandan bu taşımacılık alanında hata riski de en aza indirilmiştir. Orman ve tarım ürünleri, yer altı kaynakları ve demir gibi ürünlerin alıcı merkeze taşınması genellikle demiryolları ile olmaktadır. Uzun mesafelerde de tercih edilebilen bu taşımacılık çeşidinin maliyeti de son derece uygundur. Diğer taşıma alanlarında olan trafik yoğunluğu bu alanda hissedilmez. Bekleme süresi fazla olmadığı için zamandan da tasarruf edilebilir.

Demiryolu Taşımacılığının Sağladığı Olanaklar

Öncelikle şunu belirtmeliyiz, demiryolu taşımacılığında kaza riski çok az olduğu için en güvenilir taşıma çeşididir. Trafik yoğunluğu yaşanmaz ve yükleme işlemi biter bitmez yola çıkabilir. Taşınacak yüklere hasar gelme olasılığı demiryolu taşımacılığında en aza indirilmiş olur. Hava ve ilkim şartlarından etkilenmediği için her mevsim sağlıklı bir şekilde demiryolu taşımacılığı yapılabilir. Son dönemlerde tüm saydığımız bu nedenlerden ötürü yoğun bir şekilde tercih edilen bir taşıma sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Trafiğe takılmadan ve çok sık mola verilmeden alınan yerden istenilen yere yükler sorun çıkmadan taşınabilir. Bu durumda demiryolu taşımacılığının sağladığı olanaklar açısından önemlidir.

Demiryolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir

Şirketimizden demiryolu taşımacılık hizmetleri için 7 gün 24 saat fiyat alabilir ve bu fırsattan sizde yararlanabilirsiniz. Havaleli ve ağır tonajlı yükler için demiryolu taşımacılığı en uygun türdür. Sefer süreleri sabittir. Transit süresi karayoluna göre fazla olmasına rağmen yükler hasar almaz ve kaza riski çok azdır. Uzun bir dönem sabit fiyat garantisi bulunmaktadır. Ayrıca bu taşımacılık türü sayesinde karayolu trafiğindeki yük de hafifletilmiş olur. Çevreye son derece duyarlı bir taşımacılık yöntemidir. Bir yerden bir yere nakledilme zamanı diğer taşımacılık alanlarına göre fazladır. Ancak kaza ihtimali ve yüklerin hasar görme olasılığı en aza indirilmiş olur. Bu sayede sorunsuz bir biçimde yüklerinizin aktarılacaktır.

Hakkımızda

Taşımacılık ve lojistik sektörü günümüzde dünya çapında yapılan bir hizmet olarak önem kazanmaktadır. Eski yöntemlerle yapılan taşımacılık yerini teknolojinin ve haberleşme araçlarının yoğun olarak kullanıldığı çağdaş bir sektör halini almıştır. Bu sebeple taşımacılık alanında çalışma yapan firmalar kendilerini çağın yeniliklerine açık hale getirmelidir. Armony Global olarak kendimizi her yönden günümüz şartlarına hazır hale getirmiş bulunmaktayız.

Taşımacılık ve lojistik dünyasında, 1993 yılından bu yana yüksek know-how ve deneyime sahip danışmanlarının ve güçlü iş ortaklarının birlikteliği ile   2017 yılında kurulan Armony Global yeni markası ile bu sektörde kaliteli hizmetler vermeye devam etmektedir. Çalışma prensiplerimiz arasında yer alan yenilikçi ve teknolojik destekli çalışmalarımız ile yurt içinde ve yurt dışında bu sektörün önde elen isimlerinden biri olmaya adayız. Hazırladığımız projeler ve yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmaları bu hedefimize ulaşma konusunda bizleri hep bir adım ileriye taşımaktadır. Bu sektörde verdiğimiz kaliteli hizmetlerle %100 müşteri memnuniyeti sağlama amacındayız. Bu amaca ulaşmak üzere sürekli çalışmakta ve verimli sonuçlara ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Armony Global İle Geleceğe Doğru

Armony Global firması olarak taşımacılık sektöründe gerçekleştirilen tüm yenilikleri almaya ve kullanmaya çalışmaktayız. Bu aşamada oluşturduğumuz profesyonel ekibimizle tam performans çalışmaktayız. Armony Global adını taşımacılık alanında en bilinen isim haline getirmek üzere projelere imza atmaktayız. Firma çalışanları ile birlikte taşımacılık sektörünün geleceğinde yer almak istemekteyiz. Yaptığımız çalışmalarda bu hedefe yönelik çalışmalar sergilemekteyiz.

Armony Global Olarak Verdiğimiz Hizmetler

Lojistik alanında yapılan RO-RO, gemi taşımacılığı, proje taşımacılığı, karayolu taşımacılığı, demiryolu taşımacılığı, havayolu taşımacılığı, gümrükleme ve depolama konusunda uzman çalışanlarımızla müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Verdiğimiz taşımacılık ve depolama alanındaki çalışmalarımızla bu alanda en iyi olma yolunda ilerlemekteyiz. Armony Global firması olarak ihtiyaç duyulan her an sizlerin yanında bulunmaktayız. Yapacağımız çalışmalarla ilgili sizleri bilgilendirerek bu alanda en kaliteli hizmeti en uygun şekilde vermekteyiz. Kaliteli hizmet uygun fiyat ve tüm dünyaya hitap eden bir firma olarak sizleri çalışmalarımızı görmeniz için bekliyoruz. Online olarak internet sitemizi ziyaret ederek de çalışmalarımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizlere vereceğimiz kaliteli hizmet bizleri alanımızda en iyi firmalardan biri haline getirecektir.